“Francien, laat je tieten nog eens zien”: tips over de gevaren van sociale media
De Nederlandse Francien Regelink is 29 jaar, een succesvolle blogster en zakenvrouw met een eigen bedrijf. Ze is zelfverzekerd, standvastig en heeft heel wat bereikt in het leven. Aan niets zou je zeggen dat de Nederlandse zo’n 14 jaar geleden slachtoffer werd van een groot sexting-schandaal op haar school. En toch. “Ik schrijf dit boek omdat ik de schaamte en het waardeoordeel rond sexting wil weghalen”.
15 jaar oud was ze, toen ze in een vlaag van bakvisliefde haar borsten liet zien aan de coolste jongen van de school. Eén de webcam foto was het, enkel en alleen voor zijn ogen. Maar dat had ze even verkeerd ingeschat. Het duurde niet lang of haar foto hing in de gangen van de hele school.
Met haar boek wil ze andere jonge meisjes ervoor behoeden dezelfde fouten te maken. Het verhaal leest als een trein, maar Francien wil vooral de bewustwording rond het fenomeen vergroten. “Sexting op zich kan je misschien niet voorkomen, maar je kan wel de houding veranderen. Kinderen (en volwassenen) moeten anders tegen het fenomeen leren aankijken. Het is in feite kinderporno en iedereen die dit doorstuurt maakt zich hieraan schuldig. Dat is iets wat veel kinderen en volwassenen niet weten.”
* “Hoe moeilijk het ook is, neem iemand in vertrouwen. Ik durfde dat niet uit schaamte en omdat mijn vertrouwen was geschaad. Achteraf zie ik in dat ik dit wel had moeten doen, dan was het probleem misschien minder groot geweest. Je ouders zullen altijd achter je staan, ook al reageren ze in het begin misschien boos of teleurgesteld. Ze zijn ook geschrokken, maar zullen er altijd alles aan doen om jou te beschermen. Durf je je ouders niet in vertrouwen te nemen, ga dan naar een docent. Die weten absoluut raad met wat jou is overkomen.”
* “Leg alles vast. Het is belangrijk dat je alles opslaat wat met jouw zaak te maken heeft. Dit kun je doen door screenshots/foto’s te nemen met je telefoon. Vergeet ook niet om (Whatsapp) berichten te bewaren. Dat helpt je bij het opsporen van de daders en zij die het hebben doorgestuurd. Zo kunnen ook zij erop worden aangesproken. Je kunt ook aangifte doen. Om die reden is het van groot belang om de bovenstaande info op te slaan en aan te voeren tijdens de aangifte.”
* “Luister naar vrienden en familie. Ik ontving naast positieve reacties ook negatieve reacties op mijn verhaal. En natuurlijk is het onmogelijk om je daar níks van aan trekken. Maar de meeste mensen staan niet dicht bij je, hun oordeel is nergens op gebaseerd. De reacties van je vrienden en familie zijn veel belangrijker. Luister naar wat zij over de zaak te zeggen hebben, niet naar de rest. Een goede vriend zei tegen mij: “Het komt goed, ook als het niet goedkomt.”
* “Je bent maar één dag nieuws. Een dergelijk incident is maar één dag interessant op een middelbare school. Daarna gebeurt er al weer iets anders dat de gemoederen bezig houdt. Ook al voelt dat niet zo. Ook al ga je soms keihard onderuit. Je kunt altijd weer opstaan.”
Jammer genoeg overkomt dit nog steeds naieve pubers.
Bezorgde groet,
Ach Rob niet alleen bij naïeve pubers ook kan men het algemeen doortrekken.
Maar natuurlijk in een bepaalde doelgroep wordt er gevraagd en gevraagd en zo gaat men het doen spijtig genoeg.
Aum Shanthi
Tieners slachtoffer van sextortion
Child Focus waarschuwt voor een nieuwe vorm van kindermisbruik via het internet: sextortion, of seksafpersing. Een tiener wordt verleid om seksueel getinte foto’s of video’s op te nemen. De beelden worden daarna gebruikt om hen af te persen. De daders vragen grof geld of nog meer beeldmateriaal. Vroeger werden vooral volwassenen hier het slachtoffer van, maar nu ook minderjarigen.
Student dwingt meisje (16) naakfoto’s te sturen
DEURNE De correctionele rechtbank van Antwerpen heeft een 22-jarige student uit Deurne veroordeeld tot veertig maanden cel voor het aanranden van een 16-jarig meisje. Hij had haar gedwongen om naaktfoto’s van zichzelf te sturen en had die vervolgens verder verspreid.
Op 26 maart 2014 deed het slachtoffer samen met haar vader aangifte van aanranding. Ze had de beklaagde via Facebook leren kennen. Hij had haar om een naaktfoto gevraagd en zij had hem er eentje gestuurd, waarop haar gezicht niet te zien was.
De twintiger had haar vervolgens gedwongen om nog meer explicietere naaktfoto’s te sturen, waarop ze wel herkenbaar was. Anders zou hij de eerste foto publiek maken, het zogenoemde ‘sextortion’. De beklaagde had zijn dreigement alsnog uitgevoerd en de foto’s naar onder meer de nicht van het meisje en haar toenmalige vriend gestuurd. Hij maakte zich zo ook schuldig aan het bezitten en het verspreiden van kinderporno.
Op zijn laptop en op een usb-stick werden trouwens nog meer naaktfoto’s van minderjarige meisjes aangetroffen. Eén van hen werd geïdentificeerd. Zij vertelde dat er inderdaad naaktfoto’s van haar gemaakt werden toen ze 16 was. Ze was onder druk gezet om te poseren en de foto’s werden later verspreid op het internet. De beklaagde bevestigde dat hij ze ontvangen en bewaard had.
De twintiger liet verstek gaan op zijn proces. De rechtbank beval zijn onmiddellijke aanhouding en verklaarde de laptop en de usb-stick met kinderporno verbeurd.
BRON: http://www.hln.be/hln/nl/4125/Internet/article/detail/2612857/2016/02/10/Student-dwingt-meisje-16-naakfoto-s-te-sturen.dhtml